Maker Woman – warsztaty sitodruku od podstaw

Czy lubisz kreatywne działania? Czy chciałabyś zobaczyć swoje projekty graficzne na różnych materiałach tj. papier lub bawełna?
Jeśli tak, to zapraszamy Cię na dwudniowe warsztaty, podczas których poznasz podstawowe zasady drukowania metodą sitodruku.
Druk sitowy to najstarsza metoda drukowania polegająca na przetłaczaniu farby przez matrycę na materiał.
W trakcie spotkań pokażemy Ci, w jaki sposób przygotowywać projekty graficzne pod sitodruk, przejdziemy przez proces naświetlania sita, a następnie wykonamy wydruki na różnych materiałach.
Wykonane przez Ciebie projekty będziesz mogła zabrać do domu.
Warsztaty realizowane są w grupie 8 osób i obejmują łącznie 12 godzin.
Termin: 25-26 listopada, w godz.10:00-16:00.
Program warsztatów:
25.11.2023 – Grafika wektorowa i podstawy sitodruku
Spotkanie poświęcone będzie nauce programu graficznego, na którym przygotujemy projekty pod sitodruk. Przejdziemy wspólnie przez cały proces: od procesu koncepcyjnego, projektowania w programie Inkscape, a następnie naświetlenie grafiki na sicie.
26.11.2023 – Sitodruk
Spotkanie będzie kontynuacją pracy dnia poprzedniego. Przejdziemy przez proces przygotowywania sita po procesie naświetlania, a następnie nauczymy się wykonywać wydruki na różnych materiałach m.in. bawełnie i papierze.
Rekrutacja na warsztaty trwa do 15.11.2023 r. do końca dnia. Liczy się motywacja i chęć działania. Wyniki ogłosimy w ciągu 5 dni.
Więcej informacji na stronie

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

25 - 26 lis 2023
Expired!

Czas

10:00 - 16:00

Etykiety

Branża kreatywna

Organizator

FabLab powered by Orange