Rodzinne soboty – budujemy domki dla owadów

Domki dla owadów, zwane także hotelami dla owadów to małe struktury lub konstrukcje zaprojektowane specjalnie w celu zapewnienia schronienia i ochrony dla różnych gatunków owadów.
Takie budki są najczęściej stawiane również w ogrodach, których właściciele liczą na to, że skrzydlaci lokatorzy takiego hoteliku będą licznie zapylać kwiaty i tym samym przyczynią się do zwiększenia zbiorów warzyw i owoców. Znaleźć je można również w parkach, lasach a nawet na dachach budynków.
Dlaczego warto wziąć udział?
▶️ W czasie warsztatów zbudujecie taki domek. Dowiecie się jak oszlifować i złożyć drewnianą konstrukcję, a także czym wypełnić przestrzeń, w której będą mogły bezpiecznie ukryć się owady. Będziemy pracować z trzciną i materiałami naturalnymi.
▶️ Będziemy budować domki, które są świetnym schronieniem dla owadów, np. pszczół i trzmieli. Mogą w nich też zamieszkać na zimę motyle czy biedronki. To idealne miejsce do zakładania gniazd i wychowywania młodych owadów.
▶️ Nasze owadzie hotele powstaną tylko i wyłącznie z naturalnych materiałów, co zapewnia doskonałe schronienie dla różnych gatunków małych przyjaciół.
Co najważniejsze:
👉 Nie potrzebujesz wcześniejszego doświadczenia w tym obszarze!
👉 Ilość miejsc ograniczona: 6 osób dorosłych + 6 dzieci!
👉 Wiek uczestników: 8+
👉 Wszystkie niezbędne materiały będą do Waszej dyspozycji na miejscu.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

18 maj 2024
Expired!

Czas

10:00 - 13:00

Etykiety

Branża kreatywna,
Dzieci,
Społeczność lokalna

Organizator

FabLab powered by Orange