Szkolenie z żywicznego druku 3D w FabLabie

Chcesz drukować piękne i zachwycające poziomem detali obiekty w 3D, ale nie wiesz od czego zacząć?

Przyjdź na warsztaty do FabLabu! Drukarki żywiczne w końcu są w zasięgu domowych użytkowników – więc moment jest doskonały, aby podnieść swoje kwalifikacje w tym zakresie.

W trakcie szkolenia dowiesz się ja działa stereolitografia, gdzie znajduje zastosowanie i jakie są jej zalety. Poznasz ChituBox i Preform, czyli aplikacje służące do przygotowania pracy dla drukarki. Przekonasz się, jak proste w obsłudze są te programy jeśli tylko rozumiesz podstawowe zasady. Zajęcia są skierowane dla wszystkich użytkowników, niezależnie od posiadanej wiedzy na temat druku 3d. Odnajdą się na nich kompletnie początkujący, a bardziej doświadczeni ugruntują wiedzę i będą mieli okazję poznać sztuczki nabyte podczas lat pracy na maszynach SLA. Podczas warsztatów wykorzystamy drukarki Elegoo Mars i Formlabs.

Ponadto, po szkoleniu możesz korzystać z maszyn i przestrzeni naszej otwartej pracowni – warunki korzystania możesz ustalić indywidualnie z opiekunami pracowni.
Szkolenie prowadzone będzie przez Przemka – nauczyciela technik 3d na kursie złotniczo-jubilerskim w Zespole Szkół nr 31 im. J. Kilińskiego. W latach 2008-2020 prowadził pracownię zajmującą się projektowaniem, prototypowaniem i produkcją modeli z wykorzystaniem technologii SLA. Praktyk metod prototypowania, zwłaszcza druku 3d i odlewnictwa w żywicach PU.

Czas trwania zajęć: 4h

Zajęcia odbędą się w FabLab powered by Orange w Centrum Kreatywności, przy ul. Targowej 56.

Wiek uczestników: 16+

Osoby niepełnoletnie proszone są o przyniesienie zgody na uczestnictwo w warsztacie od opiekuna prawnego.

Więcej informacji dotyczących wydarzenia tutaj

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

16 lis 2021
Expired!

Czas

17:30 - 21:30

Więcej informacji

Czytaj więcej

Etykiety

Branża kreatywna

Organizator

FabLab powered by Orange
Czytaj więcej