Krajowa Izba Gospodarcza wygrała przetarg na prowadzenie Centrum Kreatywności Targowa. Przez najbliższe 10 lat będziemy odpowiedzialni za inkubację i akcelerację warszawskich innowacyjnych przedsięwzięć z sektora branż kreatywnych.
Nowa jakość
Przetarg na operatora Centrum został rozpisany jeszcze w 2017 r. Oficjalnie KIG jest gospodarzem Centrum Kreatywności Targowa od 1 grudnia 2019 r., na mocy zawartej z Miastem Stołecznym Warszawa umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym.
– Centrum Kreatywności Targowa to coś więcej niż tylko przestrzeń biurowa czy wystawienniczo-konferencyjna. W DNA tego miejsca wpisane jest przyjazne środowisko pracy, wspierające rozwój i wymianę zawodową. To miejsce, w którym – mam nadzieję – uwolnią się potencjały, i powstaną innowacyjne rozwiązania z obszaru sektora kreatywnego. Nietuzinkowa architektura budynku CKT, od przodu zachowująca oryginalną fasadę kamienicy z XIX w., w głębi kryjąca nowoczesną przestrzeń biurową i konferencyjną, idealnie oddaje ideę tego miejsca. Świadomość otoczenia, w którym funkcjonuje, połączoną z otwarciem na to, co nowe i wychodzące poza schemat. Chcemy to wykorzystać i wzmocnić.
Jestem przekonana, że nasza oferta będzie interesująca dla wielu mieszkańców i mieszkanek Warszawy. Przewidujemy programy edukacyjne i kulturalne, dla wszystkich tych, którzy interesują się zawodami przyszłości, bez względu na wiek. Najwięcej uwagi poświęcimy jednak młodym, innowacyjnym przedsiębiorcom, których będziemy wspierać nie tylko lokalowo, ale również proponując im program szkoleń i warsztatów oraz konferencji. Jesteśmy gotowi do działania. Od początku roku ruszamy pełną parą – zapewnia Ewa Janus-Khouri, Dyrektor Zarządzająca Centrum Kreatywności Targowa.
Uroczyste otwarcie CK Targowa z Krajową Izbą Gospodarczą w roli operatora odbyło się 29 stycznia br. Towarzyszyło temu Gospodarcze Otwarcie Roku 2020 dotyczące szans i wyzwań dla gospodarki jakie niesie ze sobą elektromobilność. CK Targowa gościła czołowych polskich przedsiębiorców i ekspertki rozmawiające o prognozach, wyzwaniach i szansach dla Polski, Europy i świata w rozpoczynającym się roku.
Silne partnerstwo
Mamy jeszcze jeden powód do dumy. Wybór oferty KIG w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego to precedens, jeśli chodzi o współpracę stołecznego ratusza z sektorem biznesu.
– Partnerstwo publiczno-prywatne to ciekawa alternatywa dla działań stricte o charakterze publicznym. Mamy z Miastem wspólny cel, systemowe wsparcie i impuls do dalszego rozwoju sektora kreatywnego. Stworzone zostały warunki do skutecznego działania, na styku logiki biznesowej i misji publicznej. Centrum Kreatywności Targowa ma wielki potencjał, który wykorzystamy zarówno biznesowo, jak i społecznie. Powołaliśmy młody, kreatywny zespół, z niecierpliwością czekam na pierwsze efekty ich pracy w Centrum – podkreślił Marek Kłoczko, Wiceprezes i Dyrektor Generalny Krajowej Izby Gospodarczej.
Innowacyjność i kreatywność to pojęcia, które bardzo często będą pojawiać się w kontekście CK Targowa. Innym słowem, które będzie wiązało się z tym miejscem, to otwartość, bo taki właśnie jest KIG i takie ma być CK Targowa – otwarte na ludzi, na pomysły i współpracę.