Szkoła letnia: Jak być lepszymi przodkami w zmiennym świecie?

Centrum Kreatywności Targowa wraz Vuca Lab zapraszają na wyjątkowy kurs Jak być lepszymi przodkami w zmiennym świecie? Startujemy 5 lipca!

Dobry przodek 

Poznaj Jonasa Salka – żyjącego w XX wieku wynalazcę szczepionki przeciwko grypie. Dr Salk stworzył także szczepionkę przeciwko polio (Choroba Heinego-Medina) i, by uratować miliony z nas, odmówił jej opatentowania. To właśnie ten (nomen omen!) wirusolog ponad pół wieku temu wymyślił termin „dobrego przodka”: Jeśli chcemy być dobrymi przodkami – powiedział dr Salk podczas przemówienia w 1967 roku – powinniśmy pokazać przyszłym pokoleniom, jak radziliśmy sobie w epoce wielkich zmian i wielkich kryzysów.

Jak być lepszymi przodkami i przodkiniami w zmiennym świecie? 

  • Jak radzić sobie w świecie permanentnej zmiany?
  • Jak tworzyć udany biznes, startup, organizację?
  • Jak być lepszym liderem i profesjonalistą, jednocześnie zachowując pozytywny wpływ na społeczeństwo i planetę?

Odpowiedzi na te pytania będziemy szukać podczas naszego nowego kursu!

Zgłaszam się na kurs Jak być lepszymi przodkami i przodkiniami w zmiennym świecie? >>>

Tematyka zajęć  

Kurs, który Ci proponujemy, składa się z 4 elementów – jednych zajęć dla wszystkich oraz trzech spotkań tematycznych do wyboru, prowadzonych w mniejszych grupach. Podzielimy się na nie podczas pierwszych zajęć, zgodnie z zainteresowaniami uczestniczek i uczestników:

Utopia jest nieosiągalna – dużo łatwiej jest więc nam zmierzać  w kierunku dystopii: świata, gdzie jedyną wartością pozostał kapitalizm, a pociąg jedzie tylko po to, by jechać dalej i szybciej. Jak w takich warunkach ćwiczyć ciekawość i optymizm? Jak rozumieć trendy? Jak odróżniać te pozytywne od tych negatywnych? Jak mieć realny wpływ na ludzi i planetę? … ergo jak być dobrą przodkinią, dobrym przodkiem w zmiennym świecie?

Kickoff – czytaj więcej >>>

Dyrektor London School of Economics Minouche Shafik stwierdziła kiedyś „W przeszłości nasza praca polegała głównie na wykorzystaniu siły naszych mięśni, dzisiaj wykorzystujemy w niej nasze mózgi, zaś w przyszłości będzie polegała na pracy naszym sercem” Czy taka rzeczywistość nas czeka? Jakie wyzwania stawia przed nami przyszłość i jakie kompetencje powinniśmy rozwijać jako liderzy? Nad będziemy pracować podczas naszego szkolenia.

Empatyczne przywództwo – czytaj więcej >>>

Coraz więcej osób krzywi się z niesmakiem na hasła w rodzaju „design thinking” czy „agile”. Jeszcze więcej kręci z niedowierzaniem głową gdy słyszy o zarządzaniu „turkusowym” czy „holakratycznym”. Jak więc wytłumaczyć, że podobne terminy nie tylko nie znikają ze słownika, ale i robią coraz większą karierę w środowiskach eksperckich? Jeżeli nie o słowa, to o co naprawdę chodzi? Co łączy lean i agile z projektowaniem usług, doświadczeń i emocji? Co jest warunkiem koniecznym i absolutną podstawą kultury innowacji?

Design/ Agile mindset – czytaj więcej >>>

Nasz warsztat będzie krążył wokół idei postwzrostu i zrównoważonego rozwoju. Czy organizacje mogą być naprawdę zielone? Kiedy kończy się idea, a zaczyna greenwashing? I przede wszystkim – co może zrobić przedsiębiorca, by rozwijać swoją organizację i nie być szkodnikiem? Wypracujemy wspólnie małe kroki do wdrożenia na wczoraj.

Zrównoważony rozwój – czytaj więcej >>>

Cel Kursu

  • analiza uwarunkowań i biznesowych wyzwań w świecie permanentnej zmiany,
  • przećwiczenie wiedzy, postaw i umiejętności warunkujących rozwój oraz pozytywny wpływ w niestabilnych warunkach,
  • analiza postaw dobrych przodków i dobrych przodkiń, megatrendy i dobre praktyki w obszarach przywództwa, kultury organizacji oraz zrównoważonego rozwoju.

Koszt udziału

Udział w kursie kosztuje 249 zł brutto.
Uczestnikom i uczestniczkom Szkoły Kreatywności lub Szkoły Plus oraz osobom pracującym w CK Targowa przysługuje zniżka -20% (cena ze zniżką: 199 zł brutto).

Zniżką objęte są również osoby należące do grup na Facebooku: VUCA Nocą i/lub Dobry Przodek.

Cena obejmuje udział w zajęciach dla wszystkich 5 lipca (Kick off) oraz jednych zajęciach tematycznych do wyboru. Jeżeli pozostaną wolne miejsca, a uczestnicy i uczestniki wyrażą taką chęć, organizator postara się umożliwić także udział w drugich, wybranych zajęciach tematycznych. Nie możemy tego jednak zagwarantować.

Format zajęć

Zajęcia będą odbywać się zdalnie.

 

Zgłaszam się na kurs Jak być lepszymi przodkami i przodkiniami w zmiennym świecie? >>>

Szkoła Letnia 2021 – Centrum Kreatywności Targowa – pobierz PDF >>>