Masz wpływ! Zdecyduj na co Urząd Miasta wyda pieniądze

Jeszcze tylko do piątku 30 czerwca do końca dnia można głosować na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego!

Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć część budżetu Warszawy. Warszawiacy, co roku wymyślają i zgłaszają projekty, a następnie wybierają w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane. W ten sposób wspólnie decydują o tym, co powstanie w najbliższej okolicy, w kilku dzielnicach lub w całej Warszawie.

W budżecie obywatelskim każdy mieszkaniec Warszawy może zgłosić projekt lub zagłosować. Nie trzeba być zameldowanym, ani pełnoletnim. Uczestnictwo w budżecie obywatelskim to świetna okazja, żeby razem z innymi decydować o tym, jak zmienia się Warszawa.

Zdecyduj, które projekty zostaną sfinansowane w nadchodzącym roku. Masz wpływ na to co wydarzy się w naszej dzielnicy i w całym mieście. Zachęcamy do głosowania internetowego, można to zrobić niezależnie gdzie jesteś.

Głosowanie przez internet jest proste:

  1. Wejdź na stronę bo.um.warszawa.pl
  2. Kliknij przycisk ROZPOCZNIJ GŁOSOWANIE, a następnie wpisz swój adres email. Na podany adres wyślemy wiadomość z linkiem. Powinna dotrzeć do Ciebie w ciągu kilku minut.
  3. Wejdź na swoją skrzynkę pocztową i kliknij w link, żeby rozpocząć głosowanie. Jeżeli wiadomość nie trafi do wiadomości odebranych, sprawdź inne foldery np. wiadomości-śmieci, powiadomienia, społeczności itp. Jeśli w żadnym z tych folderów nie ma od nas wiadomości, skontaktuj się z nami – możliwe, że Twoja skrzynka blokuje automatyczne wiadomości. Wyślij nam wiadomość (z adresu, z którego chcesz zagłosować) na adres bo@um.warszawa.pl, a my w odpowiedzi prześlemy Ci indywidualny link do głosowania.
  4. Wybierz projekty, na które chcesz zagłosować (dzielnicowe i ogólnomiejskie).
  5. Możesz wybrać maksymalnie 15 projektów w jednej wybranej dzielnicy oraz do 10 projektów na poziomie ogólnomiejskim.
  6. Uzupełnij swoje dane. Potrzebujemy ich wyłącznie do sprawdzenia, czy głos został oddany prawidłowo. Po ogłoszeniu wyników głosowania usuniemy je. Nie będziemy wysyłać Ci niechcianych wiadomości i nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  7. Upewnij się jeszcze, czy na pewno wybrałaś(-eś) wszystkie projekty, na które chciałaś(-eś) zagłosować i sprawdź, czy wpisałaś(-eś) prawidłowe dane.
  8. Zagłosuj i poczuj satysfakcję z tego, że zmieniasz Warszawę!

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone już 13 lipca 2023 r.