Społeczność startupów Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) na rzecz UKRAINY

Centrum Kreatywności Targowa i Krajowa Izba Gospodarcza wspierają inicjatywę społeczności startupów Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) na rzecz UKRAINY – zbiórkę realizowaną na rzecz pomocy PAH w Ukrainie. Zachęcamy do włączania się w inicjatywę!

Wpłać darowiznę 

#startups4UA

O inicjatywie

28 lutego rozpoczynamy zbiórkę środków za pośrednictwem PAH (Polska Akcja Humanitarna), aby w efektywny i najbardziej teraz potrzebny sposób wesprzeć nasze koleżanki i kolegów z Ukrainy, ich rodziny, przyjaciół i sąsiadów. Zachęcamy wszystkich, by dołączyli się do zbiórki i naszej inicjatywy. Celem innych naszych działań będzie długofalowa pomoc z wykorzystaniem wszelkich kompetencji i narzędzi, jakimi dysponują nasze organizacje i Przyjaciele naszych organizacji.

Będziemy Was na bieżąco informować (na oficjalnej stronie inicjatywy) o podejmowanych inicjatywach i konkretnych działaniach. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby do nas dołączyć – dziś jak nigdy wcześniej możemy pokazać, że nauka, technologia, innowacje, współpraca i otwartość niosą zmianę, na której wszystkim nam zależy. Im więcej głów, rąk i serc będzie z nami – tym więcej uda nam się zrobić.

Wojna we wschodniej Ukrainie nigdy się nie skończyła i trwa nieprzerwanie od 2014 roku, jednak najbliższe tygodnie mogą okazać się krytyczne dla 5 milionów osób mieszkających wzdłuż długiej na 420 km linii frontu. Blisko 3 miliony z nich potrzebują pomocy humanitarnej. W dużej części są to schorowane, samotne kobiety w podeszłym wieku, które nie chciały lub nie mogły opuścić domów. Szczególnego wsparcia potrzebują też dzieci i dorośli, którzy ucierpieli na skutek wybuchu min lądowych.

– Osoby mieszkające niedaleko linii frontu codziennie od niemal 8 lat słyszą odgłosy ostrzałów – mówi Joanna Szukała, koordynatorka misji PAH w Ukrainie. – Ci ludzie cały czas żyją w strachu, że konflikt znowu się zaogni. Ostatnie tygodnie są dla nich szczególnie ciężkie.

– Wschód Ukrainy to jeden z najuboższych regionów kraju – mówi Helena Krajewska z PAH. – Mieszkańcy żyją z bardzo niskich emerytur, które często nie pozwalają spełnić minimalnych potrzeb żywnościowych, kupić leków czy opłacić wizyty u lekarza.

PAH jest obecna na miejscu od początku konfliktu. Teraz skupiamy się na zapewnieniu wsparcia na wypadek zaognienia konfliktu, ponieważ osoby, którym pomagamy, znajdą się w niebezpieczeństwie. Prawdopodobnie nie będą miały szansy ani uciec, ani zaopatrzyć się w żywność. Pomóżmy im przetrwać ten najtrudniejszy czas!

Pokażmy Przyjaciołom z Ukrainy, że nie są sami!