Święto młodych czytelników za nami

23 i 24 marca Centrum Kreatywności Targowa stało się polską stolicą książki ilustrowanej, gdzie odbył się Festiwal i Targi wydawnictw dla dzieci i młodzieży, zorganizowane przez Mały Koneser.

W wydarzeniu wzięło udział 25 wyjątkowych polskich wydawców oraz 3 wydawnictwa z Europy.

Wspaniałe ilustracje i teksty polskich twórców odniosły międzynarodowy sukces, zdobywając uznanie na najważniejszych konkursach literackich. Zagraniczni wydawcy zwracają uwagę na bogactwo i kreatywność książek z Polski, co jest wielkim osiągnięciem dla branży wydawniczej.

Organizator poprzez swoje inicjatywy, integruje środowisko wydawców książek dla dzieci i młodzieży, inspirując do nowych projektów i współpracy. To również doskonała okazja dla młodych czytelników do spotkania z ulubionymi autorami i ilustratorami oraz do uczestnictwa w warsztatach literackich.

Niepowtarzalne wydarzenie, które jest nie tylko okazją do spotkań z twórcami, ale także miejscem wymiany doświadczeń i inspiracji, jest zawsze wyczekiwanym punktem w kalendarzu dla miłośników literatury dziecięcej i młodzieżowej. Już dziś możecie sobie zarezerwować czas w kalendarzach na przyszły rok, bowiem ponownie spotkamy się w CK Targowa.

W naszych przestrzeniach zgromadzili się zarówno polscy, jak i zagraniczni eksperci literatury dziecięcej: ALBUS Wydawnictwo, Wydawnictwo Babaryba, Nakladatelství Baobab, BUKA radość słuchania, Wydawnictwo Druganoga, Wydawnictwo Dwie Siostry, Wydawnictwo Entliczek, Wydawnictwo EZOP, Wydawnictwo Format, Wydawnictwo Hokus-Pokus, Kultura Gniewu, Instytut Wydawniczy Latarnik, Literówka, Mamania, éditions MeMo, Wydawnictwo Muchomor, Natuli – dzieci są ważne, Wydawnictwo Polarny Lis, Poławiacze Pereł, Powergraph, Wydawnictwo Tako, TASHKA/FIKA, Wydawnictwo Tatarak, Topipittori, Wydawnictwo Widnokrąg, Wydawnictwo Wolno, Wydawnictwo Wytwórnia, Wydawnictwo Zakamarki.

Foto: Piotr Kruszak