Warsaw Booster trampoliną do rozwoju startupów

45 startupów zakwalifikowało się do kolejnego etapu tegorocznej edycji Warsaw Boster. To już 10., jubileuszowa odsłona miejskiego programu akceleracyjnego, który wspiera i nagradza najbardziej innowacyjne projekty lub technologie.

Warsaw Booster to najdłużej realizowany miejski program akceleracyjny w Europie. Do jego 10. edycji zostało zgłoszonych 130 projektów. 45 z nich zakwalifikowało się do kolejnego etapu. Wszystkie zaprezentowały się w Centrum Kreatywności Targowa. W wydarzeniu zorganizowanym przez miejskie Biuro Rozwoju Gospodarczego wzięli udział przedstawiciele warszawskiego samorządu, biznesu oraz branżowych organizacji pozarządowych.

Technologia kluczem do tworzenia innowacyjnych rozwiązań

Różnorodność zespołów projektowych, pomysłów, poziomu ich dojrzałości, a także reprezentowanych branż stanowi niezwykłą wartość programu Warsaw Booster. Zgłoszone projekty są szansą na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań z takich obszarów, jak m.in.: energetyka, gospodarka odpadami, medycyna, gospodarka wodna, agro-technologie, cyberbezpieczeństwo. Rozwiązania te zostały stworzone z wykorzystaniem najnowszych technologii, tj. sztucznej inteligencji, internetu mobilnego czy wirtualnej i poszerzonej rzeczywistości.

Warszawa podąża w kierunku inteligentnego i zrównoważonego rozwoju. Aby utrzymać wysoki poziom atrakcyjności potrzebujemy innowacyjnych rozwiązań. Dlatego stawiamy na startupy, których pomysły odpowiadają na wyzwania współczesnych miast, wykorzystują innowacje do rozwiązywania realnych wyzwań mieszkańców i mieszkanek – na poziomie społecznym, środowiskowym czy zarządzania miastem – mówi Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego z Urzędu m.st. Warszawy

 

Wsparcie dla startupów

W ramach rozpoczętej właśnie, sześciotygodniowej I fazy akceleracji, wszystkie 45 startupów otrzyma indywidualne i dopasowane do ich najpilniejszych potrzeb wsparcie doradców programu. Autorzy zakwalifikowanych projektów mogą również liczyć na opiekę merytoryczną 100 mentorów i ekspertów – z kilkudziesięciu spółek z sektora prywatnego i publicznego, a także biur miasta i organizacji społecznych.

Udział w projekcie to również okazja do spotkań networkingowych, wymiany doświadczeń i budowania relacji biznesowych.

Po zakończeniu tej fazy, 30 sierpnia, zostanie ogłoszonych 20 startupów, które zakwalifikują się do II fazy akceleracji. 19 października wyłonionych zostanie z nich 10 najlepszych projektów, które będą mieć szansę na zwycięstwo.

Finał tegorocznej edycji Warsaw Booster odbędzie się 12 grudnia, a 3 zwycięskie projekty otrzymają nagrody finansowe w wysokości – odpowiednio: 45 tys. zł, 30 tys. zł i 12,5 tys. zł.

Lista 45 startupów, które zostały zakwalifikowane do udziału w 10. edycji programu:  1strike, Advin, Alpha Powders, Aptamed, AR Platform, Autonomynow, Babyrain, Bio Ice Cream Dots, Career Space, Easyrecycle, Elmohubs, Emo-Link, Esently, Face Motion Capture, First Water Technology, FloFloor, Foams&Sponges from Polymer Waste, Garbage Collector, Getvision, Gizmomocap, Gofreegan, Havenocode, Hydrohub, Kraftly, Litio, Modino.io, Nanosci, Oszczędne Źródła Energii na Paliwa Altyrnatywne, PD MEDS, Pinmercy, Pleso Therapy, Power Cob, Qper, Rotobooster, Soloraid, Styx, Syntro.ai, Syslop, Urinergy i Waste2. Na ławce rezerwowych znaleźli się: Bimp, HomeALert, Hotels Audit, I-analitics io i Metanarrator.

Co to jest Warsaw Booster?

Warsaw Booster to jedyny w Polsce, ale również w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, cyklicznie realizowany miejski program akceleracyjny, który wspiera młode firmy technologiczne oraz twórców w doskonaleniu kompetencji biznesowych.

Realizowany od 2015 roku program stanowi ważny element warszawskiego ekosystemu innowacji. To przestrzeń, gdzie innowacyjność i kreatywność spotykają się z praktyczną wiedzą i doświadczeniem, to także przestrzeń do wymiany kontaktów i pozyskiwania nowych rozwiązań. Przez ostatnie dziewięć edycji programu z akceleracji skorzystało 380 podmiotów, a miasto współpracowało z ponad setką partnerów biznesowych.

Tegoroczna edycja Warsaw Booster to kontynuacja kompleksowego wsparcia miasta dla innowacyjnych przedsiębiorców w rozwoju ich przedsięwzięć. Twórcom programu zależy, aby startupy odnalazły w programie miejsce, gdzie będą mogły rozwijać swoje projekty i umiejętności, zdobywać cenne wskazówki od doświadczonych mentorów oraz nawiązywać wartościowe relacje z innymi uczestnikami.

Warszawa wspiera startupy, których produkty i usługi odpowiadają na wyzwania współczesnych miast – w tym m.in. związane z poprawą jakości życia mieszkańców i mieszkanek (transport, ochrona środowiska, zrównoważona energia), a także usprawniają usługi publiczne.

Program – na zlecenie Urzędu m.st. Warszawy – realizuje konsorcjum trzech fundacji: Fundacja Startup Hub Poland (SHP), Fundacja Koalicja na rzecz Polskich Innowacji (KPI) oraz Fundacja Mobile Open Society Through Technology (MOST).

Więcej informacji na stronie: www.warsawbooster23.pl