Budujemy Ogród Sąsiedzki! Bezpłatne warsztaty w CKT

Zapraszamy naszych bliższych i dalszych sąsiadów – mieszkanki i mieszkańców Pragi oraz innych części Warszawy (wpuścimy także tych z lewego brzegu! ;)) na bezpłatne warsztaty sąsiedzkie, podczas których zaplanujemy i stworzymy Ogród Sąsiedzki przy Centrum Kreatywności Targowa. Warsztaty organizujemy wspólnie ze Stowarzyszeniem Robisz.to, FabLab powered by Orange oraz Fundacją Orange. 

 

27 lipca: Design thinking / planowanie Ogrodu Sąsiedzkiego

Warsztaty organizowane dla sąsiadów skupione wokół badania potrzeb i nawiązania dialogu, a także planowania i myślenia o pracy w ujęciu przestrzeni przyjaznej, zapraszającej, takiej, w której chcieliby spędzić czas.

Pośrednim celem tych działań jest zaproszenie mieszkańców do odwiedzenia miejsca, jakim jest FabLab i CKT,  i zwrócenie ich uwagi na przestrzeń – ponowne otwarcie jej po pandemii, pokazanie, że można z niej korzystać, wyjść naprzeciw stereotypom zamknięcia i niedostępności.

📍 27/07, godz. 17-20 / bezpłatne / dla wszystkich zainteresowanych osób w wieku 16+ 

Zapisuję się na warsztat >>>

 

29 lipca: Projektowanie przestrzenne / stół społeczny

Stół społeczny, to mebel który znajdzie się w Ogrodzie Sąsiedzkim. Zaprojektujemy go podczas wspólnego warsztatu, podczas spotkania z architektem i konstruktorem. Każda z osób będzie miała okazję wykonać swój projekt stołu w 3D.  

📍 29/07, godz. 17-20 / bezpłatne / dla wszystkich zainteresowanych osób w wieku 16+ 

Zapisuję się na warsztat >>>

 

30 lipca: Warsztaty stolarskie / budowanie stołu

Warsztaty to okazja do poznania podstawowych techniki pracy z drewnem i narzędzi do jego obróbki. Zadaniem uczestników i uczestniczek będzie cięcie, szlifowanie i nawiercanie elementów zgodnie z projektem, wymiarowanie elementów, z których powstanie wspólny stół i ławki w ogrodzie sąsiedzkim.

📍 30/07, godz. 12-18 / bezpłatne / dla wszystkich zainteresowanych osób w wieku 16+ 

Zapisuję się na warsztat >>>

17 sierpnia: Rodzinne warsztaty konstruktorskie / system nawadniania roślin

Warsztaty rodzinne zostaną zorganizowane w nowopowstałym Ogrodzie Sąsiedzkim. Do jego zazielenienia zapraszamy dzieci i rodziców z okolicy. Wspólnie stworzymy system nawadniający dla donic, które będą tłem przestrzeni ogrodu.

Podczas warsztatów dzieci zdobędą podstawową wiedzę na temat tego, jak uprawiać rośliny bez gleby, w natlenionej pożywce wodnej. Poznają teoretyczne i praktyczne aspekty budowy systemu wertykalnego. Dowiedzą się jak wykonać nasadzenia i jak pielęgnować rośliny. Wspólnie  zbudujemy farmę roślinną i uruchomimy system podlewania. Stworzona podczas warsztatów instalacja ozdobi ogród.

📍 17/08, godz. 17-20 / bezpłatne / dla dzieci 10+ z opiekunami/ opiekunkami

Zapisuję się na warsztat >>>

 

21 sierpnia: Rodzinne warsztaty stolarskie / domki dla jerzyków

Warsztaty rodzinne zostaną zorganizowane w nowopowstałym Ogrodzie Sąsiedzkim. Wspólnie z uczestniczkami i uczestnikami stworzymy domki dla jerzyków – ptaków wyłapujących komary, które będą tłem przestrzeni ogrodu.

Dzieci podczas warsztatu zdobędą podstawową wiedzę na temat tego, jak zbudować taki domek – od samego projektowania, poprzez wymiarowanie, dobór materiałów po samo wykonanie. Praca będzie polegała na wycięciu elementów przy pomocy lasera CNC i wykończeniu modelu przy użyciu narzędzi stolarskich.

📍 21/08, godz. 10-13/ bezpłatne / dla dzieci 10+ z opiekunami/ opiekunkami

Zapisuję się na warsztat >>>