Rozpoczęły się zajęcia w IV edycji Szkoły Kreatywności

Krajowa Izba Gospodarcza po raz czwarty zaprasza na specjalny, bezpłatny dla uczestników, program w ramach działań inkubacyjnych i akceleracyjnych dla branży kreatywnej. Właśnie dziś odbyły się pierwsze zajęcia w Szkole Kreatywności.

Polski sektor start-up’ów oraz małych i mikro firm różni się od podobnego sektora w gospodarkach rozwiniętych. W USA większość startupowców to osoby po 50 roku życia ze ogromnym doświadczeniem w prowadzeniu licznych zespołów i biznesów. To osoby posiadające budżet i doświadczenie. W Polsce, zwłaszcza w branży kreatywnej dominują młodzi przedsiębiorcy, często nawet jeszcze studiujący. Kreatywni, doceniani za pomysły młodzi przedsiębiorcy potrzebują wsparcia ekspertów zwłaszcza z zakresu kompetencji cyfrowych, przywódczych czy prawno-formalnych. Stąd program Szkoły Kreatywności koncentruje się na szkoleniach łączących esencję potrzebnej wiedzy z doświadczeniem i najlepszymi praktykami przekazywanymi m.in. przez ekspertów Krajowej Izby Gospodarczej.

Przygotowując program Szkoły Kreatywności co edycję kładziemy nacisk na to, by omawiana tematyka nawiązywała do przykładów aktualnych, z przeszłości, czy prognoz dotyczących sektora kreatywnego, bo to do przedsiębiorców działających w jego obrębie przede wszystkim kierowane są zajęcia. Mówiąc o uniwersalnych trendach biznesowych dot. ery cyfrowej, zawodów przyszłości chcemy wspomóc inkubowane firmy w CKT, jak i te spoza niego do dalszego rozwoju oraz do poszerzania swojej biznesowej wiedzy.

Ewa Janus-Khouri, Dyrektor Zarządzająca, Centrum Kreatywności Targowa

Nową, powakacyjną edycję rozpoczęliśmy szkoleniem, dzięki któremu naszym słuchaczom będzie dużo łatwiej zaplanować i realizować projekty w rozproszonych zespołach.

Praca hybrydowa to przyszłość dlatego, że dziś żyjemy w erze cyfrowej. Sztywne standardy pracy, które przejęliśmy z epoki industrializmu nie odpowiadają już oczekiwaniom pracowników. Ponadto, nie są optymalne dla pracodawców, szczególnie w sektorze usługowym i kreatywnym. Dlatego tak ważne jest przygotowanie siebie oraz swoich organizacji do współpracy w oparciu o nowoczesne technologie, ustalenie wspólnych oczekiwań i zasad zespołowych, dzięki którym to nie miejsce pracy będzie determinowało sukces, ale ludzie i indywidualne podejście do pracownika. Od czego warto zacząć? Od inspiracji, które udostępniają nam globalne firmy i od analizy własnego środowiska pracy.

Nadia Harris, autorka książki „How to tackle hybrid working”, trenerka IV edycji SK

Szkoła Kreatywności w pigułce

Szkoła Kreatywności uczy kompetencji niezbędnych do rozwijania biznesu, swojej marki, a także budowania relacji z klientami i pracownikami. Na unikatowy charakter programu składają się zajęcia, dzięki którym branża kreatywna poznaje technologie przenoszące tradycyjne techniki w świat cyfrowy.

Szkoła Kreatywności – co otrzymujesz? 

 • minimum 30h bezpłatnych zajęć
 • udział w programie akceleracyjnym Centrum Kreatywności Targowa
 • certyfikat ukończenia Szkoły, wystawiony przez CK targowa oraz Krajową Izbę Gospodarczą
 • dostęp do konsultacji z ekspertami i ekspertkami Krajowej Izby Gospodarczej
 • dostęp do zajęć w ramach Szkoły Kreatywności PLUS (realizowane przez KIG i Partnerów)
 • możliwość wejścia do grona inkubowanych firm w Centrum Kreatywności Targowa
 • pierwszeństwo w wynajęciu biura dla firmy w stawce preferencyjnej w CKT
 • jednorazową promocję Twojej firmy/działalności w kanałach CK Targowa i Krajowej Izby Gospodarczej

Jak to działa? 

 • W Szkole Kreatywności otrzymujesz pulę 30 bezpłatnych godzin wykładów, warsztatów oraz szkoleń.
 • W każdej edycji musisz się zapisać i wziąć udział w minimum 4 zajęciach.
 • Możesz ją wykorzystać do końca roku 2022 r. lub połowę godzin w tegorocznej edycji, a drugą połowę w edycji 2023.
 • Ty decydujesz, w których z zaproponowanych zajęć weźmiesz udział.
 • Program Szkoły jest publikowany na najbliższy semestr.
 • Warunkiem udanej rejestracji do programu Szkoły jest zaznaczenie w formularzu zgłoszeniowym wybranych zajęć. Nabór na zajęcia jest stały i trwa do wyczerpania miejsc.

Do szkoły można się zapisać do wyczerpania miejsc: LINK. Zapraszamy!