Inauguracja X edycji Code Week

Inauguracja X edycji Code Week odbyła się w sobotę 8 października w Centrum Kreatywności Targowa. Organizatorzy wydarzenia nadawali na żywo relację z wydarzenia w weekendowej audycji Pytanie na śniadanie w TVP2 .

CodeWeek jest częścią europejskiej inicjatywy Europe Code Week, a jej celem jest upowszechnienie nauki programowania, które skierowane jest do dzieci, ich opiekunów, nauczycieli oraz uczniów.

Podczas wydarzenia uczestnicy mogli zaprogramować robota, neon, stronę internetową, czy nawet mogli wcielić się w rolę cyfrowych detektywów.

Spotkanie, a tym samym cały cykl tegorocznej edycji otworzył Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu, pełnomocnik Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa.  CODE WEEK jest organizowane przez KPRM oraz NASK .

Tak jak uczymy młodzież języków obcych, tak uczymy programowania i kodowania – to język przyszłości. Pozwala zrozumieć ale i rozwijać świat wokół nas, także ten wirtualny. To kompetencja XXI wieku i jedno z największych wyzwań dla szkół, biznesu, także administracji państwowej. Dlatego tak ważne jest by dzieci od najmłodszych lat ją w sobie rozwijały i uczestniczyły w takich wydarzeniach jak CodeWeek, organizowany wspólnie z NASK.

Minister Janusz Cieszyński, pełnomocnik Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa.

Październik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa, w ramach którego organizowana jest przez ENISA z inicjatywy Komisji Europejskiej, ogólnoeuropejska kampania trwająca przez cały miesiąc.  Jej celem jest popularyzacja wiedzy, zwiększanie świadomości i wymiana dobrych praktyk w obszarze cyberbezpieczeństwa wśród szerokiej grupy użytkowników Internetu, profesjonalistów, a także ekspertów zajmujących się edukacją oraz profilaktyką dzieci i młodzieży. W Polsce kampanię już po raz dziesiąty koordynuje NASK-PIB.

Partnerami NASK i KPRM w organizacji wydarzeń w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania są: Cyfrowy Dialog, EduSense, Giganci Programowania, Centralny Dom Technologii, Fundacja Orange, Urząd Komunikacji Elektronicznej, VEX Robotics, Szkoła Podstawowa nr 16 we Wrocławiu, Fundacja Pro Futuro, Stowarzyszenie Robisz.to, Klub Młodego Programisty oraz Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji oraz do obejrzenia nagrania – LINK