Szkolenie: Własność intelektualna w startupie: jak ochronić i czerpać korzyści z dóbr niematerialnych?  

Własność intelektualna w startupie: jak ochronić i czerpać korzyści z dóbr niematerialnych?  Od pierwszych działań do budowy IP portfolio.

Zapraszamy w środę 1 grudnia, w godzinach 10:00-14:00 na darmowe szkolenie.

Celem zajęć jest wyposażenie słuchaczy w zestaw umiejętności identyfikowania i zarządzania własnością intelektualną składającą się na ich przedsiębiorstwo.

Własność intelektualna to gałąź prawa, która zajmuje się ochroną jednych z najistotniejszych składników przedsiębiorstw, w szczególności start-up’ów – dóbr niematerialnych. Znaki towarowe, prawa autorskie, patenty know-how, oprogramowanie to kluczowe dla działalności nowoczesnych start-upów elementy, które pozwalają na wzrost wartości przedsiębiorstw, ale też ich wyróżnienie na rynku.

Podczas zajęć przedstawimy podstawowe zagadnienia teoretyczne, związane z ochroną IP. Zmierzymy się również z praktycznym podejściem do opracowania strategii zarządzania portfolio IP. Zwrócimy szczególną uwagę na ochronę marki na etapie jej kreowania, a także w toku jej obecności na rynku. Omówimy podstawowe zagadnienia w umowach przeniesienia praw, które umożliwią maksymalną ochronę praw autorskich do utworów. 

Szkolenie poprowadzą: mec. Aleksandra Czubek oraz mec. Mateusz Hyży – doświadczeni prawnicy z Kancelarii SSW Pragmatic Solutions.

>> Sprawdź agendę szkolenia oraz informację o prowadzących

Partner szkolenia: SSW Pragmatic Solutions

Zajęcia prowadzone są online.

>>> Zapisz się do Szkoły Kreatywności >>>

Szkolenie jest realizowane w ramach Szkoły Kreatywności i bezpłatne dla jej uczestników i uczestniczek. Aby wziąć w nim udział, należy zapisać się do bezpłatnej Szkoły Kreatywności.

 >>> Sprawdź pełny program Szkoły<<<