VII finał Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzi Liderzy Przedsiębiorczości”

W dniach 1-2 czerwca 2023 r. odbył się VII finał Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzi Liderzy Przedsiębiorczości” – konkursu realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach programu „Moje finanse”.

Cała tegoroczna edycja programu poświęcona była tematyce zrównoważonego rozwoju i takie też było zadanie finałowe. Osiem najlepszych zespołów przygotowało prezentacje, w których zaproponowali rozwiązania przedstawiające oraz promujące działania sprzyjające integracji społecznej w ich środowisku lokalnym. Uczniowie pracowali w sesjach, podczas których mogli liczyć na wsparcie mentorskie, udzielane przez wolontariuszy z ramienia firm partnerskich programu – EY GDS Poland oraz Coca-Cola HBC Polska.

Ocenie jurorów podlegała innowacyjność i kreatywność zaproponowanego rozwiązania, spójność z tematyką zrównoważonego rozwoju a także autoprezentacja drużyny.

Pierwsze miejsce trafiło do uczennic z Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku, pod kierunkiem Pani Agnieszki Gołembiewskiej, które przedstawiły całoroczny projekt integracji społecznej dzieci i młodzieży dotkniętych problemem wykluczenia wynikającym z faktu wychowywania się w domach dziecka.

Drugie miejsce trafiło do zespołu z I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, pod opieką Pani Agnieszki Umer. Zespół zaproponował stworzenie podcastu dla osób marginalizowanych zatytułowane „Zrozumienie ponad wykluczenie”.

Jako trzecia na podium uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 r. w Iławie, pod opieką Pani Natalii Zakrzewskiej, która przedstawiła pomysł zbiórki darów dla dzieci długotrwale przebywających w szpitalach a tym samym narażonych na samotność i brak kontaktu z rówieśnikami.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom oraz ich nauczycielom!

Program „Moje finanse” realizowany jest pod egidą inicjatywy edukacyjnej #Youth Empowered, powstałej z myślą o młodych ludziach, którzy potrzebują wsparcia w procesie decyzyjnym dotyczącym wyboru kierunku edukacyjnego czy życia zawodowego. Partnerami programu są Coca-Cola HBC Polska, EY GDS Poland, Project Management Institute Educational Foundation, Wiley oraz BNY Mellon.

Patronat honorowy nad konkursem po raz kolejny objęło Ministerstwo Finansów.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest pozarządową organizacją pożytku publicznego, której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych. Fundacja działa w ramach Junior Achievement Worldwide, najstarszej i najszybciej rozwijającej się na świecie organizacji zajmującej się edukacją ekonomiczną młodzieży, działającej obecnie w ponad 100 krajach. W 2023 r. organizacja Junior Achievement została nominowana już po raz drugi do Pokojowej Nagrody Nobla.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.junior.org.pl.

MEETUP#2 za nami!

Aktualności