Wystartowała 41. edycja konkursu Warszawa w kwiatach

Najpiękniejsze ogrody i balkony poszukiwane! Wystartowała 41. edycja konkursu Warszawa w kwiatach

Warszawa w kwiatach to projekt popularyzujący miejskie ogrodnictwo wśród mieszkańców, którego zwieńczeniem jest konkurs na najpiękniej ukwiecone balkony i ogrody warszawianek i warszawiaków. To konkurs z przedwojenną tradycją, którą kontynuuje Zarząd Zieleni m.st. Warszawy we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy. W tym roku przypada jego 41. edycja.

Zgłoś się do najpiękniejszego konkursu stolicy

Zgłoszenia do 41. edycji konkursu Warszawa w kwiatach zbierane są od 15 maja do 30 czerwca 2024 r. w sześciu kategoriach:

 • Balkony, loggie, okna
 • Inicjatywy sąsiedzkie
 • Ogrody i ogródki przy budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych oraz działki kwietne w ROD
 • Aranżacja zieleni przy placówkach oświatowych i edukacyjnych
 • Osiedla mieszkaniowe
 • Aranżacja zieleni przy punktach usługowych oraz przy budynkach użyteczności publicznej

Dodatkowo jury przyzna 3 nagrody specjalne: „Mister Kwiatów”, nagrodę im. Zofii Wóycickiej oraz nagrodę im. Stefana Starzyńskiego.

Jak się zgłosić?

 1. Zapoznaj się z regulaminem na stronie warszawawkwiatach.pl. W konkursie możesz zgłosić obiekt położony w granicach m.st. Warszawy – którego jesteś właścicielem lub inny, za zgodą zarządcy.
 2. Wybierz jedną z 6 kategorii konkursowych.
 3. Zrób zdjęcia prezentujące Twój zielony zakątek. Do formularza załącz maksymalnie 5 fotografii. Jedna z nich powinna prezentować całość obiektu z zewnątrz.
 4. Dodaj opis zawierający informacje o występujących w obiekcie różnorodnych roślinach i ekologicznych rozwiązaniach.
 5. Formularz wypełnij online na stronie warszawawkwiatach.pl albo złóż w siedzibach Zarządu Zieleni m.st. Warszawy i Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

Laureatów poznamy na finałowym pikniku pełnym kwietnych atrakcji 14 września w Parku Agrykola.

Zakorzeń w sobie pasję do ogrodnictwa

Warszawa w kwiatach to nie tylko konkurs. Zapraszamy na warsztaty, spotkania i spacery edukacyjne do Pawilonu Edukacyjnego Kamień, stołecznych parków, ogrodów oraz do Partnerów projektu.

Wszystkie wydarzenia pod szyldem Warszawy w kwiatach są bezpłatne, na część z nich obowiązują zapisy. Harmonogram edukacyjnych spotkań znajduje się na stronie warszawawkwiatach.pl oraz profilu Warszawa w kwiatach na Facebooku.

Organizatorem konkursu Warszawa w kwiatach jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.

Partnerzy: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, Ogród Botaniczny PAN w Powsinie, Związek Szkółkarzy Polskich, Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Działkowców, Polskie Towarzystwo Różane, Technikum Ogrodnicze w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie, Oddział Warszawski Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa, Rojewski Roses, U Bianki, GMF Group, Garden Masterclass Polska, Katarzyna Bellingham, Bomby kwietne oraz InPost Green City.

Patroni medialni: Zieleń Miejska, Murator, Radio Kolor.