Znamy wyniki konkursu “Design For Future”!

Z początkiem maja odbyły się obrady jury, które wyłoniły zwycięzców pierwszej edycji konkursu dla studentów „Design for Future” organizowanego przez Polską Izbę Przemysłu Targowego.

Jury, składające się z ekspertów z różnych dziedzin, stanęło przed zadaniem wyłonienia zwycięzców spośród puli wyróżniających się prac. Członkowie jury poświęcili dużo czasu i wysiłku, aby dokładnie przeanalizować i ocenić każdą pracę, doceniając włożony w nie wysiłek i poświęcenie.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu koncepcji nowoczesnego stoiska w kategorii do 80 mkw oraz o powierzchni powyżej 100 mkw.

Z nadesłanych prac w kategorii do 80 mkw praca zatytułowana  “LUMINESTENT” autorstwa trójki studentów: Zuzanny Marudy, Błażeja Błażejewskiego i Krzysztof Błachnio z Politechniki Wrocławskiej  szczególnie wyróżniła się na tle pozostałych prac konkursowych i zdobyła 1 miejsce. Nagrodzona praca nie tylko wykazywała głęboki poziom profesjonalizmu i kreatywności, ale także wykazała głębokie zrozumienie tematyki. Przedstawiono w niej bardzo ciekawą analizę odbiegającą od standardowych rozwiązań.

Źródło: materiały autorstwa Zuzanny Marudy, Błażeja Błażejewskiego, Krzysztof Błachnio

Studenci wykazali się kompleksowym podejściem do rozwiązania tematu, przygotowali makietę obrazującą ich sposób poszukiwania i dochodzenia do założonego celu. W projekcie można było zaobserwować również zabawę w poszukiwaniu wykorzystania różnych materiałów i jakie to ma znaczenie dla budowania przestrzeni. Projektanci dokonali zatem wnikliwej analizy przedstawionej formy, różnych wariantów jej wykorzystania i ostatecznie przedstawili różne propozycje zastosowania w wystawiennictwie. Zwycięski team otrzymał w nagrodę pieniężną w kwocie 3 000 zł. Jury nie przyznało II i III miejsca.

Źródło: materiały PIPT, zdj. Łucja Płonka

 

W kategorii powyżej 100 mkw Jury zdecydowało się na przyznanie jednego wyróżnienia. Projekt pod nazwą “RAMKO”cechował się ciekawą koncepcją oraz intrygującą aranżacją przestrzeni, w projekcie zabrakło jednak odpowiedniego przedstawienia koncepcji. Wyróżnienie i nagroda pieniężna o wartości 500 zł powędrowały do Kingi Jaźwiec z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Źródło: materiały autorstwa Kingi Jaźwiec

Źródło: materiały PIPT, zdj. Łucja Płonka

 

Wszystkim nagrodzonym osobom i uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy, a już dzisiaj wszystkich studentów zainteresowanych branżą targową zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, która wystartuje z początkiem nowego roku akademickiego!

Konkurs “Design For Future”.

Partnerzy konkursu:

Międzynarodowe Targi Gdańskie, Amber Expo

Ecat Expo

Idea Expo

Extend Vision

 

Patronat:

Krajowa Izba Gospodarcza

Centrum Kreatywności Targowa

 

Patronat medialny:

OOH magazine

Perspektywy

wpoznaniu.pl

Architektura&Biznes

Studenckie Forum, Business Center Club

student.pl

Krajowa Izba Gospodarcza

Centrum Kreatywności Targowa

 

Patronat medialny:

OOH magazine

Perspektywy

wpoznaniu.pl

Architektura&Biznes

Studenckie Forum, Business Center Club

student.pl