CK Targowa w 2020: podsumowanie roku

Mija nieco ponad rok od momentu, w którym Krajowa Izba Gospodarcza na mocy umowy publiczno-prywatnej zawartej z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, stała się operatorem CK Targowa. Chcemy podzielić się z Wami tym, co działo się w tym czasie na Targowej 56 i co z tego wynika na przyszłość dla wszystkich, którzy są i będą częścią tego miejsca. A działo się niemało.

Przygotowaliśmy dla Was krótkie podsumowanie i zestawienie najciekawszych aspektów działalności Centrum Kreatywności Targowa. Miłej lektury!  

Wyjątkowy rok 2020

Był to rok wyjątkowy pod wieloma względami. To dla nas przede wszystkim czas poznawania środowiska i otoczenia Centrum, wielu spotkań z ludźmi, którzy współtworzą to miejsce i w nim pracują. Dzięki temu, nasze założenia, z którymi tu przyszliśmy, zostały poszerzone o kolejne istotne dla rozwoju Centrum obszary. To również okres przejęcia miejskiego inkubatora firm sektora kreatywnego, kontynuacja programu dla firm rozwijających się i rozpoczęcie kolejnych działań wspierających rozwój przedsiębiorczości sektora kreatywnego. 

Mimo pandemii i związanych z nią utrudnień, udało nam się nieprzerwanie prowadzić inkubator i kontynuować działania w tym trudnym czasie. Było to możliwe dzięki wsparciu i zaangażowaniu środowiska skupionego wokół CK Targowa, Dziękujemy Wam za to!

Ewa Janus-Khouri, Dyrektor Zarządzająca CK Targowa

Przestrzeń biurowa w CK Targowa: najemcy  

CK Targowa dysponuje 33 nowoczesnymi biurami 2-, 3- oraz 4-osobowymi

W ramach programu inkubatora przedsiębiorczości wynajmujemy przestrzenie biurowe startupom w preferencyjnych cenach. Wynajmujący biuro w CKT są włączani w program inkubacyjny, dzięki któremu otrzymują dostęp do darmowych szkoleń i warsztatów.

Firmy wynajmujące biura w CK Targowa mają dostęp do całej infrastruktury budynku – pomieszczeń socjalnych, integracyjnych, salek konferencyjnych oraz wielofunkcyjnych przestrzeni o przeznaczeniu konferencyjnym, warsztatowym i wystawienniczym.

Na koniec 2020 r. zajętych było 30 pokoi, w których działały 23 firmy. 

Nasi najemcy reprezentują 10 różnych branż z sektora kreatywnego, w tym m.in.:

 • Reklama (m.in. technologie dla marketingu i komunikacji)
 • Architektura
 • Design (m.in. komunikacja wizualna, UX, design thinking) 
 • Grafika cyfrowa
 • Gry video
 • Muzyka
 • Rynek wydawniczy
 • Oprogramowanie (m.in. interaktywne systemy, platformy cyfrowe)
 • Fotografia
 • Film i video (m.in. technologie audiowizualnych online) 

Przestrzeń konferencyjno–wystawiennicza

CK Targowa prowadzi wynajem przestrzeni konferencyjno-wystawienniczej dla podmiotów, które swoją działalnością wspierają rozwój przedsiębiorczości.

Organizujemy wydarzenia w formule stacjonarnej oraz online. 

W 2020 r. większość wydarzeń odbyła się do początku marca, jeszcze przed pierwszym lockdownem. Znakomitą część planowanych wydarzeń byliśmy zmuszeni odwołać. Mimo wyjątkowych okoliczności, w przestrzeni eventowej CK Targowa w 2020 r. odbyło się 40 mniejszych i większych wydarzeń, w których uczestniczyło ok. 2000 osób. 

Były wśród nich:

 • 4 duże konferencje (Gospodarcze Otwarcie Roku; Empatia – Kompetencje społeczne w świecie technologii; Konferencja Sekson o seksualności i rodzicielstwie osób z niepełnosprawnościami; Konferencja Przedsiębiorczej Mamy Online),
 • 1 gala (50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie)
 • 5 wydarzeń networkingowych (m.in. Otwarcie Centrum Servant Leadership Poland; Kawiarenka naprawcza; spotkania z cyklu Środa Dzień Bloga),
 • 2 wystawy, towarzyszące wydarzeniom w CK Targowa,
 • 5 wydarzeń naszego Partnera – Miasta st. Warszawy (m.in. See&Say; konsultacje społeczne Programu ochrony środowiska dla m.st. Warszawy na lata 2021-2024) 
 • 23 spotkania/warsztaty/szkolenia. 

Najliczniejszymi spośród wydarzeń były w tym roku:

 • Gospodarcze Otwarcie Roku  Krajowej Izby Gospodarczej (łącznie blisko 350 uczestników, w tym m.in.: 135 przedstawicieli firm; 66 reprezentantów rządu, samorządu, izb regionalnych, instytucji państwowych; 40 przedstawicieli placówek dyplomatycznych: ambasad i konsulatów; 31 600 użytkowników –zasięg komunikacji); było to wydarzenie którym oficjalnie zainaugurowaliśmy przejęcie przez KIG obsługi CKT;
 • Kawiarenka naprawcza (blisko 300 uczestników); 
 • Techsesh: Sztuczna Inteligencja, Nowe Technologie (blisko 200 uczestników). 

Najdłuższy cykl zajęciowy to praktyki programistyczne dla osób ze spektrum autyzmu asperIT: łącznie 12 dni zajęciowych od lipca do października 2020. 

Start Szkoły Kreatywności 

W ramach wsparcia przedsiębiorczości i służebności publicznej programu CK Targowa rozpoczęliśmy w listopadzie 2020 r. cykl bezpłatnych szkoleń pod nazwą Szkoła Kreatywności. 

Od listopada zrealizowaliśmy 2 szkolenia skierowane do firm z inkubatora CK Targowa: 

Partnerzy merytoryczni CK Targowa

W 2020 r. naszymi partnerami merytorycznymi byli m.in.:

Krajowa Izba Gospodarcza

Operator CK Targowa. Niezależna i największa organizacja biznesu w Polsce – zrzesza blisko 160 izb regionalnych, branżowych i bilateralnych. Reprezentuje interesy polskiego biznesu. Uczestniczy w procesie tworzenia prawa dotyczącego przedsiębiorców. Pomaga firmom w rozwijaniu eksportu – organizuje misje gospodarcze, wyjazdy na targi, szuka partnerów biznesowych za granicą. Organizuje wydarzenia – spotkania, konferencje, kongresy – które są przestrzenią dialogu pomiędzy ludźmi biznesu, polityki, nauki, mediów. Angażuje się w debatę publiczną w sprawach dotyczących gospodarki, innowacji, kierunków rozwoju Polski.

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Właściciel CK Targowa. Współpraca z Miastem ma charakter ciągły. Zakłada wzajemne angażowanie się w projekty i konsultacje prowadzone przez oba podmioty. W jej ramach w 2021 roku będziemy współpracować z Biurem Rozwoju Gospodarczego, Muzeum Miasta Pragi, Urzędem Pracy, Stowarzyszeniem Open Heritage, Fundacją Zmiana, czy Stowarzyszeniem Porozumienie dla Pragi. W jej ramach inkubowane w CKT firmy zostały włączone do sieci warszawskich sturtupów i mają możliwość korzystania z programów akceleracyjnych i inkubacyjnych m.in. Warsaw Booster.

BRIEF.PL

Magazyn dostarczający informacji i inspiracji dla ludzi biznesu, najemca w CK Targowa. Organizator Rankingu 50 Kreatywnych w Biznesie, zwieńczeniem którego była gala, która odbyła się w CKT oraz konkursu Dream Employer, w którego Radzie Programowej oraz Jury zasiada m.in. Ewa Janus-Khouri, Dyrektor Zarządzająca CKT. 

Forin Studio 

Studio projektowe, najemca w CK Targowa. Współorganizujemy kompleksowego Kurs Projektowania pod patronatem Stowarzyszenia Truest Artists, Forin Studio, CK Targowa, z których wybrane prace uczestników kursu zostaną zgłoszone do Konkursu 30/30 na najlepszą okładkę płytową, który w 2021 odbyć ma się w okresie letnim. Wstępny termin kursu to II kwartał (maj-czerwiec) 2021 roku. Jego adresatami będą również inkubowane firmy w CK Targowa.

Servant Leadership Poland 

Organizacja, będąca częścią Greenleaf Center of Servant Leadership – amerykańskiej organizacji, która od 50 lat promuje ideę przywództwa Servant Leadership na całym świecie. W roku 2020 w CK Targowa odbyło się otwarcie Polskiego Centrum. Na kolejne konferencje i warsztaty będziemy zapraszać przedstawicieli najemców CK Targowa.