Otwarte CK Targowa. Zobaczcie, co u nas!

Na początku lipca gościmy zespół Europejskiej Fundacji Aktywizacji Społecznej EFAS z inspirującym nas i innowacyjnym projektem „asperIT”. Bez wątpienia jest to jeden z tych projektów, przy których chcemy współpracować. Zespół EFAS realizuje ideę zbieżną z naszymi założeniami o wsparciu innowacyjnej przedsiębiorczości. W tym projekcie połączone jest doświadczenie w branży IT z potrzebą działania odpowiedzialnego społecznie.

Czym jest projekt „asperIT”?

Celem tych działań jest aktywizacja osób ze spektrum autyzmu do pracy w branży IT. Zamysłem realizatorów jest zbudowanie komplementarnego systemu, który będzie pomagał osobom nieneurotypowym w edukacji i integracji. Wspierany jest tu proces ich odnajdywania się w społeczeństwie, równocześnie efektywnie wykorzystujący nadzwyczajne zdolności tych osób, które mają szczególne zastosowanie w branży IT.

Więcej o projekcie przeczytacie tu
https://www.asperit.org/pl/o-projekcie/

Skracamy dystans

Tym samym do CK Targowa powraca w pełni normalne życie po kwarantannie (przy zachowaniu wymogów sanitarnych rzecz jasna). Przez cały czas (tj. od początku pandemii) pozostaliśmy otwarci dla naszych najemców – biura dostosowane do wymogów sanitarnych, funkcjonowały bez przerwy. Teraz otwieramy również przestrzeń konferencyjno-wystawienniczą. Oczywiście z odpowiednim dystansem, ale tylko tym fizyczno-sanitarnym, w innych aspektach skracamy wszelkie społeczne dystanse.