Wielkie święto programowania w CK Targowa już w sobotę

NASK i KPRM zapraszają na inaugurację CodeWeek2022!

Odliczanie do Europejskiego Tygodnia Kodowania jest już na ostatniej prostej. Chcecie zapoznać się ze światem kodowania – zapraszamy Was już 8 października do Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie. 

Jubileuszowa edycja wydarzenia, organizowana w październiku – Miesiącu Cyberbezpieczeństwa, jest pełna atrakcji. Podczas niej będzie zobaczyć m.in. jak zaprogramować tańczącego robota, neon lub stronę internetową, wykonać wspólnie animacje. Ci, którzy lubią zagadki, będą mogli wcielić się w rolę  cyfrowych detektywów oraz poeksperymentować ze sztuczną inteligencją.

Do CodeWeek2022 można dołączyć także organizując dowolne wydarzenie związane (choćby pośrednio) z programowaniem. Warsztaty, gry i zabawy, lekcja czy pogadanka z uczniami lub seniorami, sąsiedzkie spotkanie z grami planszowymi – liczą się wszystkie inicjatywy, które będą okazją do ćwiczenia logicznego myślenia. Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W ubiegłorocznej edycji Polska zajęła piąte miejsce organizując w całym kraju blisko 15 000 inicjatyw, z których 88% odbyło się w szkołach.

Inspiracji na organizację własnego, codeweekowego wydarzenia można szukać na – stronie – koduj.gov.pl, a swój pomysł zgłosić na platformie codeweek.eu – to ważne, bo tylko zgłoszone inicjatywy wliczają się do wyniku poszczególnych państw. Można także dołączyć do wydarzenia już organizowanego, które dostępne są na stronie: codeweek.eu/events. Udział we wydarzeniach jest bezpłatny.

Z okazji jubileuszowej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania przygotowany został konkurs „1000 pierwszych organizatorów”. Wystarczy dodać swoje wydarzenie na stronie codeweek.eu . Więcej informacji o konkursie znajduje się tu: CodeWeek 2022 – 1000 pierwszych organizatorów – Koduj – Portal Gov.pl (www.gov.pl).

Zapraszamy do Centrum Kreatywności Targowa w dn. 8 października w godz. 10:00 – 14:00.